ساخت انواع سازه های فلزی
آهنگری چیست؟
مارس 1, 2017
نمایش همه
درب آهنی ورودی ساختمان - ری درب

درب فرفورژه - ورودی ساختمان

درب ها بنا به نیاز کارفرما و محیط استفاده قابل ساخت در ابعاد مختلف بوده و در این بین باید در نظر داشت که بنا به استاندارها و تجربیات سال ها ساخت انواع درب ابعاد مختلف زیر که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم متداول تر می باشند. اگر سوالی درمورد ابعاد ساخت درب برایتان پیش آمد حتما پس از مطالعه کامل این بخش سوال های خود را در بخش نظرها از ما بپرسید.

<h3>پارکینگ</h3>

درب های پارکینگی با عرض حدود ۳ الی ۴ متر بنا به فاکتورهای مختلف قابل ساخت می باشند. فاکتورهای دخیل در عرض درب عبارتند از پهنای کوچه برای دورگیری ماشین، بر خانه، نوع درب انتخاب شده و … . ارتفاع درب های پارکینگی بین ۲٫۴۰ الی ۳٫۲۰ بنا به نیاز مشتری متغیر است

<h3>درب ورودی ساختمان</h3>

درب های ورودی ساختمان نیز بنا به ابعاد مورد نیاز مشتری و نوع پروژه تعریف شده قابل تغییر است ولی آنچه که در ساخت این سازه یعنی درب ورودی آهنی متداول می باشد عرض ۱٫۲۰ متر و ارتفاع ۲ الی ۲٫۴۰ متر می باشد.

<h3>چهارچوب</h3>

چهارچوب در علاوه بر اینکه جزیی جدایی ناپذیر برای ساخت درب می باشد می تواند زیبایی خاصی به درب و محیط بدهد. برای ساخت چهارچوب ها از قوطی در ابعاد مختلف ۴۰×۱۰۰ ، ۴۰×۸۰ ، ۴۰×۶۰ ، ۶۰×۴۰ ، ۸۰×۸۰ ، ۶۰×۶۰ و … استفاده می شود که متداول ترین چهارچوب درب ها سایز ۴۰×۸۰ میلی متر می باشد. مشتریانی که به زیبایی و شیک بودن اهمیت می دهند سایز ۴۰×۱۰۰ را مناسب کار خود می بینند.چهارچوب ها در دو نوع ساده و کنگره دار ساخته می شوند که مدل های آن مکزیکی، فرانسوی و قاشقی می باشند.

بعضی درها در سایزهای مشخصی ساخته می شوند و تا ۱۰ الی ۲۰ سانت قابل تغییر می باشند ولی بعضی مدل ها که گل ندارند در همه ابعاد قابل ساخت می باشند.

<h3>شیشه خور پشت کار</h3>

این عبارت برای فضای خالی ای استفاده می شود که در درب ها معمولا با شیشه پر می شود و امروزه با ورق فلزی، پلی کربنات، ورق پانچ (فلزی) و شیشه پر می شود.

مشکل استفاده از ورق فلزی در ساخت درب ها برای شیشه خور این است که اگر ورق جوش داده شود امکان رنگ آمیزی بعضی قطعات وجود نداشته و در صورت وجود رطوبت یا بارش باران امکان زنگ زدگی وجود دارد. ری درب با پیچ کردن ورق فلزی به جای جوش دادن آن این مشکل را برطرف می کند تا راحتی شما عزیزان فراهم شود.

<h3>درب های انباری</h3>

درب های فلزی انباری از پروفیل ساخته می شود که نوع پروفیل آن عبارت است از:

کلاف: برای ساخت چهارچوب استفاده می شود
لنگه: دری که برای ساخت لنگه استفاده می شود.
سپری: برای تقسیم کردن شیشه خور و ورق خور درب می باشد.
زه وار: برای شیشه خور و پشت ورق استفاده می شود.

<h3>درب خرپشته و آسانسور</h3>

این درب ها نیز از پروفیل ساخته می شود

خرپشته
کلاف: برای ساخت چهارچوب استفاده می شود.
سپری که برای چهارچوب استفاده می شود.
شیشه خور و ورق خور آن همان سپری استفاده می شود چرا که در باید به سمت بیرون باز شود.
آسانسور

برای درب های اتاقک آسانسور از کلافی و سپری استفاده می شود و به جای شیشه خور بالا از ورق پانچ برای تهویه هوا استفاده می گردد. قفل درب حیاطی نیز بر روی آن طبق استاندارد باید نصب شود.

درب فرفوژه چیست؟ طرح هایی که پیچ و خم و دارند و ساخت آن از گل استفاده شده است (سلطنتی، کراواتی و …) .

درب آکاردئون چیست؟ حفاظ ضدسرقت درب های ورودی آپارتمان برای امنیت بیشتر که دو مدل قفل بر روی آن قابل نصب است. ۱- آویز حلقه ای ۲- قفل های سوییچی داخلی

درب ریلی چیست؟ به جای استفاده از لولا از قرقره های بلبرینگی استفاده می شود که به صورت دستی و اتوماتیک توسط موتور عقب و جلو می شود.

<h3>جزییات درب هاnvf</h3>

قفل درب

برای نصب قفل درب حیاط ارتفاع لازم از زیر چهارچوب تا نصب قفل ۱ متر الی ۱٫۰۵ می باشد. بادخور لنگه در با چهارچوب برای نصب قفل ۱ سانت می باشد. برای درب حیاط می توان از سه مدل استفاده کرد.

سوییچی قدیمی
برقی معمولی
برقی کله گاوی
برای درب های ویلایی قفلی سوییچی مخفی نیز قابل اجرا می باشد

لولا

برای درب های حیاطی از سه مدل لولا می توان استفاده کرد.

دوپارچه معمولی
سه پارچه معمولی
دوپارچه ساچمه خور

که به نسبت وزن و اندازه درب سایزهای مختلفی دارند.

بادخور

بادخور لازم برای درب های حیاطی چه پارکینگ و چه تک لنگه از بالای لنگه در تا چهارچوب ۰٫۵ سانت، از سمت لولا ۰٫۵ سانت، از سمت قفل خود درب های تک لنگه ۱ سانت و درب ها دو لنگه از سمت قفل خور ۲ سانت، از زیر درب ۱ سانت و ۰٫۵ الی ۲ سانت برخورد بادخور لازم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Free WordPress Themes